Vyhni sa týmto 7 módnym chybám

Jednoduché zásady dobrého štýlu

Zásady pre štýlové obliekanie

Faktom je, že striktné pravidlá typu “matchy-matchy”, na aké sme boli zvyknuté v minulom storočí, sú už dávno minulosťou. Dnes sa dáva priestor experimentovaniu a kreatívnym kombináciám, aj keď určité princípy by sa mali dodržiavať. A preto v tomto príspevku radíme, čomu sa vyhnúť (vo väčšine prípadov), a poskytneme tipy a ukážky, ako to môže vyzerať dobre.

1. Nemiešaj viaceré trendy do jedného outfitu

Logomania s leopardom? Radšej nie. Hrubá čelenka do vlasov s  módnymi teplákmi? Hm, skús to radšej po jednom.

Logo mania

Keď logo, tak ho zneutrálni vhodným stylingom.

2. Nekombinuj dve a viac výrazných farieb

Ak máš dominantný kus oblečenia v jasnej farbe, vybalancuj ho niečím neutrálnym, napr. biela, béžová, šedá, čierna. Vynikne to čo má vyniknúť, a nebudeš pôsobiť ako z horskej služby. Samozrejme nájdu sa výnimky (napr. v outfitoch Carrie Bradshaw), ale to už nechaj na profíčky.

Kombinuj jasne farby s neutralnymi

3. Neobleč si niekoľko zvieracích alebo geometrických vzorov naraz

Čo vyzerá dobre v editoriáli módneho časopisu, môže pôsobiť komicky na ulici. Preto ak zvolíš výrazný vzor, či už na kabáte, alebo šatách, vybalancuj svoj look jednofarebným kúskom.

Zvieracie vzory s neutralnymi nohavicami

Nohavice v neutrálnom tóne, biele tričko, alebo tmavý sveter krásne zjemnia divokosť šelmovitého vzoru.

Styling sukne so zvieracim vzorom

4. Flitre áno, len nie od hlavy po päty

Ak zvolíš flitrovaný top, šaty alebo sukňu, už to nedolaďuj flitrovanými doplnkami. Preteky s disko guľou nechaj na krasokorčuliarky.

Flitrovane sukne

Výraznosť flitrovaného outfitu, úžasne uzemníš jednofarebným svetrom, tričkom, a v prípade topu voľnými jeansami. A takýto styling si dovoľ kľudne aj cez deň.

Sequin top styling

5. Nezabúdaj na proporcie

Ak sa nechystáš na casting do Pretty Woman II, vyhni sa viacerým obtiahnutým kúskom v jednom outfite. Úzke jeansy budú lepšie vyzerať s maskulínnym blejzrom alebo veľkým svetrom, prilehavý top zase s voľnými nohavicami. Vybalancuješ tým proporcie a outfit bude o to zaujímavejší, a nie nadmieru vyzývavý.

Pánske sako s úzkymi jeansami

6. Nepodceňuj dôležitosť správnej veľkosti

Obliekaj sa len do vecí, ktoré ti perfektne sedia. Na veľkosti naozaj záleží a aj “oversized” kúsky by mali byť v tom správnom čísle.  Ak si z niečoho “vyrástla”, podaruj osobe, ktorá sa do toho zmestí. Nie je nič horšie a nepohodlnejšie ako oblečenie o niekoľko veľkostí menšie. Ak niečo zbožnuješ, no po výraznom schudnutí to na tebe visí, zanes to krajčírke na úpravu.

Šaty čo sedia ako uliate

7. Menej je viac, pohodlie a správna “attitude” najviac

K výrazným náušniciam sa už nežiada výrazný náhrdelník, ku kovbojským čižmám nie je potrebný ešte aj kovbojský opasok, pri strapcovej bunde zabudni na strapcovú kabelku. Neumocňuj trend viacerými elementami toho istého štýlu, radšej zvoľ jednu dominanciu. A keď sa už úžasne nahodíš, zvoľ k tomu postoj, že si ten najcennejší originál.

Obleč sa jednoducho

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.