Som svadobná mama. Čo si mám obliecť?

Co na seba ako svadobna mama

Každú jar sa pravidelne roztrhne vrece s nekonečnými radami pre nevesty ako vyzerať jedinečne v najkrajší deň svojho života. Pozabúda sa však, že tento deň je mimoriadny aj pre niekoho ďalšieho – svadobnú mamu. Či už je to mama nevesty alebo ženícha, radosť a vzrušenie sú rovnako nefalšované.

Zadanie od našich klientiek, ktoré sa na túto udalosť pripravujú, je skoro vždy identické – chcem byť reprezentatívna a krásna, ale nie až tak, že zatienim nevestu. Nebojte sa. Nezatienite. Svadobné šaty bude mať len jedna ☺

Hladam saty na svadbu ako host

Pri výbere oblečenia a stylingu zostaňte hlavne sama sebou. Ak celý život nosíte nohavice, nesiahajte po sukni. Spoločenské nohavice so slávnostnou blúzkou môžu byť práve pre vás ideálna voľba. Ak ste športový typ, netrápte sa s romantikou a volánmi; šaty jednoduchého strihu alebo elegantný overal vás vystihnú lepšie. Ak ste éterická osoba, čo má najradšej ľahké materiály a pastelové farby, vyhnite sa upätým tmavým šatám. Nebudete sa cítiť dobre, ani vyzerať prirodzene.

svadobny host

Pre správnu voľbu oblečenia podľa typu postavy doporučujeme myslieť na to, ktoré prednosti postavy chcete vyzdvihnúť, a ktoré nedostatky zakryť. Štíhlejšie a vyššie dámy si môžu dovoliť viac experimentovať s dĺžkou (avšak nie úplne mikro mini) alebo odhalenými pleciami. Plnoštíhle ženy musia myslieť na proporcie a ako ich správne rozdeliť. Výstrih je fajn, no bezpodmienečne s jemnou dávkou skromnosti.

Ak hľadáte klasiku

Materiál oblečenia je ďalší kľúčový element, ktorý má zodpovedať výnimočnosti tejto vzácnej chvíle. Siahnite po hodvábe, brokáte, tyle, saténe, čipke, výšivke. Nebojte sa lesku alebo flitrov v primeranej rovnováhe. Z rešpektu k neveste sa vyhnite bielej farbe.

Ak sa chcete blysnúť

Každý kus oblečenia je nutné doladiť vhodnými doplnkami, účesom, topánkami, či farbou laku. Chcete predsa vyzerať nádherne, ale zároveň nenútene. Preto pämatajte, že v oufite je miesto len na jeden výnimočný kus. Ak máte oblečenie z čipky, netreba ju aj na náušniciach. Keď zvolíte lesklé šaty, topánky nemusia byť tiež ako zrkadlo. Set topánok a kabelky v rovnakej farbe je minulosťou.

Ak hľadáte overal

 

Ak ste nohavicový typ

Možností výberu je dnes viac než dosť. Nemusíte sa spoliehať len na lokálne obchody, pozrite si aj ponuku online obchodov. Pre naše klientky väčšinou nakupujeme v módnych e-shopoch ako The Outnet,  alebo Net-a-Porter, prípadne House of Fraser ktoré ponukou v rôznych cenových reláciách nikdy nesklamú.

Správne vybraný outfit dodá nielen sebavedomie a dobrý pocit, ale zaručí aj množstvo komplimentov a krásnu spomienku na celý život. Držíme palce všetkým svadobným mamám, aby zahviezdili tak, ako si to zaslúžia.

Ak sa náhodou vo výbere strácate a hľadáte pomoc, obráťte sa na Style Me Today. 

Hladam spolocenske saty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.