KAPSULOVÁ KOLEKCIA PRE MARIÁNA L.

Návrh obsahuje kúsky, ktoré sú jedinečné vypracovaním, kvalitou materiálu a dokonalým strihom pre dosiahnutie možnosti vytvárať outfity, ktoré budú vyzerať “polished and put together”. Kľúčové kúsky sú nadčasové a klasické bez prvkov extravagancie, ktorá je jemne vnesená do niektorých blejzrov, topov a košieľ.

Kliknutím na jednotlivé obrázky prejdeš priamo do on-line obchodu, kde si môžes pozrieť viac fotiek, cenu a informácií. V čase prípravy tohoto návrhu bol každý kúsok dostupný v Tvojej veľkosti. Veci z The Outnet sú všetky so zľavou, na Farfetch mám teraz na väčšinu značiek zľavu 15%.

V každej kategórii potrebujeme vybrať aspoň jeden kúsok, v ideálnom prípade dva tak, aby bol jeden tmavý a druhý bledý, prípadne jeden so vzorom a druhý bez. V topánkach minimálne jedny z každého štýlu pre dostatočne širokú možnosť rotácie.

 


TOPY

Navrhnuté topy majú oživiť viac-menej klasický štýl v ostatných kategóriách. Aby si sa odlišoval, navrhujem aj nezvyčajné letné farby a vzory, ktoré mi však nevadia, lebo s materiálom a strihom vytvárajú rovnováhu, ktorú chceme dosiahnuť.


KOŠELE

Predpokladám, že v súčasnom šatníku máš dosť klasických slim fit bielych a modrých košieľ, takže do návrhu dávam iné farby a vzory, ktoré vnesú do outfitu originalitu. Jeansové košele v slim fit strihu a kombinácii s klasickými nohavicami a jarným kabátom zachovajú elegantný look, ale dodajú “daring feeling”.


BLEJZRE

Kládla som dôraz na kvalitu materiálu a dokonalé vypracovanie. Blejzer bude vo väčšine outfitov vrchná a najviditeľnejšia vrstva, takže musí byť bezchybný. Nohavice a väčšina topov sú jednofarebné, aby boli ľahko kombinovateľné so vzorovanými sakami.


NOHAVICE

Zamerala som sa na klasický strih nohavíc v tmavších a zároveň aj bledších farbách kvôli prichádzajúcej letnej sezóne. Sú tam len jedny jeansy, ktorých farba a strih zapadajú do navrhnutého šatníka. Pre zachovanie “polished” štýlu outfitov majú byť nohavice kombinované s košeľami alebo elegantnými topmi vyššie.


OBLEKY

Tieto dva obleky spĺňajú moju predstavu o nezvyčajnej farbe a klasickom sexi strihu na letné mesiace.


PULÓVRE/SVETRE

Ďalšia alternatíva na vrstvenie ku košeliam. Výmeniou blejzru za pulóver alebo sveter vznikne ďalší anglický klasický look.


BUNDY

Ležérnejšia verzia klasického trench coat-u.


TRENCH COAT

Klasický trench coat je investíciou na mnoho rokov, lebo jeho strih sa v podstate nemení a je symbolom “sharp and elegant” štýlu. Známe značky sú naozaj drahé, ale dávam sem aj iné alternatívy, ktoré sú tiež kvalitné a pekné.


TOPÁNKY A TENISKY

Obuv je veľmi dôležitá. Snažila som sa o výber takých modelov, z ktorých je jasný luxus, ale zase príliš nekričia.