Čo je kapsulová kolekcia

Čo je kapsulová kolekcia a prečo sa optí

S výrazom kapsulová kolekcia ste sa už pravdepodobne stretli, ale ak nie, tak vám ju v tomto príspevku chceme predstaviť. U mnohých našich nových klientov totiž začíname práve prípravou sezónnej kapsuly. Jej výhody a praktickosť pri každodennom obliekaní sú nenahraditeľné.

V skratke povedané, kapsulová kolekcia tvorí jadro vášho šatníka na danú sezónu – jeseň/zima, jar/leto. Je to oblečenie na nosenie takmer každý deň a mali by ste s ním byť absolútne stotožnená. Patria sem základné funkčné kúsky na vytváranie štýlových outfitov, ktoré umožňujú jednoduché a praktické obliekanie v bežný deň – napr. biele tričko, kardigán alebo rolák, jeansy, nohavice, sako, kabát. Kapsulové veci by mali byť vzájomne ľahko kombinovateľné a taktiež vhodné na párovanie s inými extravagantnejšími kúskami oblečenia a doplnkami. Nie sú to trendové vychytávky, no práve naopak, veci nadčasové a funkčné, na využitie počas niekoľkých sezón. Neznamená to však, že kapsula by mala obsahovať len (pre niekoho nudné) oblečenie v minimalistickom štýle. Pri jej výbere ide hlavne o to, aby odzrkadľovala váš vlastný štýl, zamestnanie a spôsob života.

Ako si zostaviť kapsulovú kolekciu? Riaďte sa týmito jednoduchými princípmi:

Kapsulova kolekcia

Ako si zostaviť kapsulovú kolekciu?

Riaďte sa týmito jednoduchými princípmi:

      • Vyberte si farebnú škálu, ktorú máte radi a pristane vám – mala by to byť jedna alebo dve základné farby, ktoré sa hodia k ostatným ako napr. čierna, biela, šedá, béžová, modrá. Odporúča sa, aby kapsula bola v týchto farbách a dala sa ľahko kombinovať s väčšinou šatníka.
      • Zohľadnite svoju postavu a vyberte si strihy, v ktorých sa cítite sebavedome. Hrajte sa so siluetami na zakrytie nedostatkov – napr. keď chcete predĺžiť nohy, ideálne sú nohavice s vysokým pásom; ak je vaším cieľom zúžiť boky, zvoľte topy s výraznými rukávmi alebo v “boxy” štýle.
    • Držte sa modernej klasiky. Pri zostavovaní kapsulovej kolekcie je vhodné investovať do vecí, ktoré sú nadčasové s pravdepodobnosťou dlhého užívania.

Správne zvolená kapsula vám zaručene uľahčí rannú rutinu, tak ako ju zjednodušila nám a našim klientom. Preto, keď budete pri najbližšej príležitosti rozmýšlať nad obnovou šatníka, je dobré začať a budovať práve od základov.

Na ukážku prinášame niekoľko príkladov outfitov z kapsulovej kolekcie navrhnutej pre našu klientku. V ďalších postoch ukážeme aj kapsuly pre rôzne typy postáv a životné štýly. Stay tuned!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.